Bosch GSR 14 3000mAh NiMH Expand

Bosch GSR PSR960 3000mAh 9,6V NiMh

Bosch Bosch

PSR960

Nowy

Pojemność baterii: 3000mAh
Napięcie: 9,6V
Rodzaj ogniw: NiMh
Marka ogniw: BAK
Stan: Nowa
Gwarancja: 12 miesięcy

 

Więcej szczegółów

Czas realizacji zamówienia: Niezwłocznie

113,00 zł

brutto

Bateria przeznaczona do następujących elektronarzędzi: 

Bosch 23609
Bosch 32609
Bosch 32609-RT
Bosch BB 9.6VES-1
Bosch EXACT 1100
Bosch EXACT 2
Bosch EXACT 4
Bosch EXACT 6
Bosch EXACT 7
Bosch EXACT 9
Bosch GDR 9.6 V

Bosch GLI 9.6 V
Bosch GSR 9.6
Bosch GSR 9.6-1
Bosch GSR 9.6-2
Bosch GSR 9.6V
Bosch GSR 9.6VE-2
Bosch PAG 9.6V
Bosch PLI 9.6V
Bosch PSR 9.6VE-2
Bosch PSR 960


Zastępuje baterie o oznaczeniach:

 
2 607 001 380
2 607 335 260
2 607 335 271
2 607 335 272
2 607 335 373
2 607 335 453
2 607 335 461
2 607 335 529
2 607 335 539
2 607 335 707
BAT0408
BAT048
BAT100
BAT119
BH984
BPT1041

Jeżeli nie znalazłeś na powyższej liście swojego modelu urządzenia bądź akumulatora, to napisz do nas przy pomocy formularza kontaktowego. Nasz dział handlowy pomoże Ci znaleźć odpowiedni akumulator, albo zaproponuje inne rozwiązanie.

 
Pojemność baterii3000mAh
Rodzaj ogniwNiklowo-metalowo-wodorkowe (NiMh)
Marka ogniwB A K
StanNowa
Gwarancja12 miesięcy
ZastosowanieZamiennik
Typ mocowaniaO-PACK (standardowe)

Napisz opinię

Bosch GSR PSR960 3000mAh 9,6V NiMh

Bosch GSR PSR960 3000mAh 9,6V NiMh

Pojemność baterii: 3000mAh
Napięcie: 9,6V
Rodzaj ogniw: NiMh
Marka ogniw: BAK
Stan: Nowa
Gwarancja: 12 miesięcy

 

Jak zwiększyć żywotność akumulatora Bosch GSR PSR960 3000mAh 9,6V NiMh


1) Temperatura pracy – akumulatory do elektronarzędzi, podobnie jak baterie do laptopów, źle znoszą pracę w skrajnych temperaturach. Unikaj zbyt mocnego przeciążania akumulatora. Jeżeli widzisz, że akumulator w trakcie pracy mocno się nagrzał wyciągnij go z urządzenia i odczekaj 10 minut przed jego ponownym użyciem.

2) Przeładowanie akumulatora – do dnia dzisiejszego są w sprzedaży ładowarki, które nie posiadają wbudowanego czujnika stanu naładowania akumulatora. Jeżeli posiadasz taką ładowarkę, to pamiętaj aby każdorazowo kontrolować stopień naładowania akumulatora. Konsekwencją przeładowania akumulatora jest znaczne skrócenie żywotności ogniw oraz spadek ich pojemności.

3) Rozładowywanie akumulatora – unikaj zbyt głębokiego rozładowania akumulatora. Jeżeli w trakcie pracy na akumulatorze zauważysz duży spadek wydajności urządzenia w którym pracuje akumulator, to zaprzestań pracy na tym akumulatorze, wyciągnij go z urządzenia, odczekaj 5-10 minut i podłącz akumulator do ładowarki.

4) „Relaks” akumulatora – po rozładowaniu akumulator potrzebuje około 5-10 minut tzw. swobodnego ładowania zanim zostanie podłączony do ładowarki. Jest to czas niezbędny na powrót napięcia akumulatora w okolice napięcia nominalnego. Co istotne w tym czasie spadnie również temperatura akumulatora, co korzystnie wpływa na proces późniejszego ładowania.

5) Przechowywanie – Jeżeli nie używasz akumulatora przez dłuższy okres to naładuj go przynajmniej do 60-70% (napięcie o 1V większe od napięcia nominalnego) i odłóż go w bezpieczne miejsce o dodatniej temperaturze.

6) Formatowanie – Jeżeli posiadasz akumulator zbudowany na ogniwach NiCd to pamiętaj, że może w nim wystąpić „efekt pamięci”. Aby zniwelować powyższe zjawisko akumulatory NiCd należy przynajmniej raz na trzy cykle w pełni rozładować i naładować. Powyższe działanie pozwoli zachować pojemność akumulatora.

Przydatne pytania i odpowiedzi dot. Bosch GSR PSR960 3000mAh 9,6V NiMh

Poprzednio miałem akumulator NiCd teraz chciałbym nabyć NiMh, czy moja stara ładowarka będzie prawidłowo działała z nowym typem akumulatora?

Akumulatory zbudowane na ogniwach NiCd oraz NiMh pracują w tych samych przedziałach napięć oraz mają niemal identyczny prąd ładowania dlatego też praktycznie wszystkie ładowarki NiCd obsługują również akumulatory NiMh. Jeżeli mają Państwo wątpliwości, czy dana ładowarka obsługuje akumulatory NiMh zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta.

Czy akumulator należy każdorazowo wyciągać z urządzenie po zakończeniu pracy?

Nie ma takiej potrzeby. Akumulator może pozostać w urządzeniu w czasie gdy nie jest używany. Pamiętaj jednak, że, w zależności od urządzenia, może on wtedy nieco szybciej ulegać samoczynnemu rozładowaniu, dlatego też zanim odstawisz na dłuższy czas urządzenie naładuj akumulator do minimum 60%.

Jaki jest gwarantowany czas pracy na tym akumulatorze?

Czas pracy na akumulatorze jest każdorazowo uzależniony od jego obciążenia. Dłuższy będzie czas pracy przy wkręcaniu drobnych wkrętów, a znacznie krótszy podczas używania akumulatora np.: w pilarce łańcuchowej, gdzie w wyniku dużego obciążenia przepływ prądu niejednokrotnie przekracza 25-30A.

Czym różnią się akumulatory NiMh od NiCd?

Ogniwa NiMh są technologicznie nowsze od ogniw NiCd, zaś ich podstawową zaletą jest większa gęstość energii oraz brak w efektu pamięci. W konsekwencji w odróżnieniu od akumulatorów NiCd, akumulatory NiMh mogą być doładowywane w każdej chwili bez utraty pojemności.

Czy mogę zregenerować stary akumulator?

Nasza firma regeneruje 95% akumulatorów NiCd oraz NiMh. Jesteśmy w stanie przygotować niemal każdy pakiet ogniw dostępny na rynku. Pamiętaj jednak, że na cenę usługi regeneracji składają się nie tylko koszty materiałów ale również koszty pracy naszego serwisanta. Jeżeli jesteś zainteresowany zregenerowaniem swojego starego akumulatora, to zapraszamy do naszego działu obsługi klienta.

Kupiłem akumulator, jednak nie pasuje on do mojego urządzenia, czy mogę go zwrócić?

Oczywiście. Wszyscy nasi klienci mają prawo do zwrotu kupionych baterii w terminie 14 dni od dnia ich otrzymania. Sprzedażą internetową zajmujemy się od wielu lat i tego typu sytuacje nie są dla nas niczym nowym i nie robimy z tego tytułu naszym klientom żadnych problemów. Więcej szczegółów dot. prawa zwrotu towaru w naszym sklepie znajdziesz tutaj.

Cennik wysyłki akumulatorów do elektronarzędzi

Cennik wysyłki akumulatorów do elektronarzędzi w naszym sklepie

Procedra reklamacji baterii kupionej w naszym sklepie

Informacje dodatkowe:

  ff
 1. Wszystkie oferowane przez naszą firmę baterie są objęte 12 miesięczną gwarancją.
 2. Do każdej sprzedanej baterii załączamy kartę gwarancyjną na której znajduje się adnotacja z indywidualnym numerem fabrycznym.
 3. Gwarancją objęte są wszelkie usterki wynikłe w trakcie używania baterii, w tym w szczególności:
  • nagły spadek pojemności
  • brak ładowania i rozładowywania baterii
  • brak kompatybilności baterii z laptopem
  • wzrost objętości ogniw
  • nagłe, nieoczekiwanie wyłączenie laptopa pracującego na baterii
  • brak pełnego ładowania baterii
 4. Naprawa gwarancyjna nie obejmuje uszkodzeń powstałych w wyniku niewłaściwej eksploatacji baterii, naturalnego zużycia baterii oraz uszkodzeń mechanicznych powstałych z winy użytkownika.
 5. Nabywca zobowiązuje się do korzystania z baterii zgodnie z załączonymi do karty gwarancyjnej zasadami używania baterii do elektronarzędzi.
 6. W celu skorzystania z prawa gwarancji należy wysłać baterię na adres siedziby naszej firmy wraz z kartą gwarancyjną oraz danymi kontaktowymi. Zachęcamy również do krótkiego opisu usterki, co pozwoli nam na szybsze rozpatrzenie reklamacji.
 7. Nabywca traci prawo do gwarancji w przypadku samowolnych napraw i przeróbek.
 8. Gwarancje są rozpatrywane w terminie 14 dni od dnia otrzymania baterii.

Do pobrania:
Wzór karty gwarancyjnej

Procedra zwrotu kupionej w naszym sklepie baterii

Informacje dodatkowe:

Każdy z naszych klientów ma prawo do odstąpienia od umowy sprzedaży z dowolnego powodu w terminie 14 dni od dnia otrzymania baterii. Korzystając z powyższego uprawnienia należy złożyć pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy sprzedaży oraz zwrócić baterię na adres siedziby naszej firmy. W celu ułatwienia i przyśpieszenia procedury zwrotu prosimy również o wskazanie Państwa numeru rachunku bankowego na który ma zostać zwrócone świadczenie.

Przykładowy wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy sprzedaży znajdą Państwo poniżej.

Wzór oświadczenia wersja .doc

Wzór oświadczenia wersja .pdf

Regeneracja dla Wymagających!

Jeżeli nie możesz znaleźć zamiennika swojej baterii albo szukasz baterii wyłącznie na markowych ogniwach, to usługa regeneracji baterii jest właśnie dla Ciebie! Oferujemy profesjonalną regenerację baterii do laptopów na ogniwach Samsung oraz Panasonic

Sprawdź Teraz!