Bateria Dell Inspiron 1525 6600mAh Expand

Dell Inspiron 1750 4400mAh 10,8V

Dell Dell

J414N

Nowy

Pojemność baterii: 4400mAh
Napięcie: 10,8V
Liczba ogniw: 6
Marka ogniw: BAK
Stan: Nowa, przetestowana
Gwarancja: 12 miesięcy

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

72,00 zł

brutto

Bateria pasuje do następujących modeli laptopów:

Inspiron 1525
Inspiron 1526
Inspiron 1545
Insprion 1440

Zastępuje baterie o oznaczeniach:

GP952
0GW252
GW252 RU586
312-0626
312-0634
0XR693
312-0625
312-0633
GW240
HP297
RN873
XR693
K450N
J399N
G555N
0F965N

Jeżeli nie znalazłeś na powyższej liście swojego modelu laptopa bądź baterii, to napisz do nas przy pomocy formularza kontaktowego. Nasz dział handlowy pomoże Ci znaleźć odpowiednią baterię, albo zaproponuje inne rozwiązanie.

Pojemność baterii4400mAh
Napięcie baterii10,8V (kompatybilna 11,1V)
Rodzaj ogniwLitowo-jonowe
Marka ogniwB A K
Liczba ogniw6
StanNowa, przetestowana
Gwarancja12 miesięcy
ZastosowanieZamiennik

Napisz opinię

Dell Inspiron 1750 4400mAh 10,8V

Dell Inspiron 1750 4400mAh 10,8V

Pojemność baterii: 4400mAh
Napięcie: 10,8V
Liczba ogniw: 6
Marka ogniw: BAK
Stan: Nowa, przetestowana
Gwarancja: 12 miesięcy

Jak przedłużyć czas pracy na baterii Dell Inspiron 1750 4400mAh 10,8V

1) Jasność ekranu – zmniejszając jasność ekranu możemy zaoszczędzić znaczne pokłady energii w naszej baterii. Szczególnie zalecamy zmniejszanie jasności podczas pracy w ciemnych pomieszczeniach, gdzie na ekran nie pada żadne inne światło.

2) Urządzenia zewnętrzne – odłącz od USB zbędne urządzenia, w tym w szczególności te które są zasilane prądem z laptopa. Zwróć szczególną uwagę na podłączone do laptopa pamięci zewnętrzne, modemy 3G, aparaty fotograficzne etc. Pracując na baterii staraj się również każdorazowo wyłączyć wszystkie zbędne funkcje laptopa, z których aktualnie nie korzystasz. W szczególności zalecamy wyłączenie bluetooth oaz WiFi.

3) CD/DVD – wyciągnij płyty z napędu CD/DVD, jeżeli z nich nie korzystasz. Ograniczy to niepotrzebny pobór energii podczas napędzania i odczytywania płyty.

4) Wyłącz zbędne procesy – do wykonywania niektórych czynności w tle system operacyjny „pożera” spore zasoby procesora, który pobiera wtedy więcej energii oraz potrzebuje dodatkowego chłodzenia. Dotyczy to również dysku twardego, który wykonuje energochłonne operacje. Dlatego też zalecamy wyłączenie podczas pracy na baterii w szczególności takich procesów jak defragmentacja dysku, konserwacja systemu, odtwarzanie muzyki itp.

Jak zwiększyć żywotność baterii Dell Inspiron 1750 4400mAh 10,8V

1) Temperatura pracy – baterie do laptopów, tak jak wszystkie baterie litowo-jonowe źle tolerują zbyt wysoką temperaturę pracy. Ciepło, które przenika z laptopa do baterii może znacznie skrócić jej żywotność. Pamiętaj zatem o regularnym czyszczeniu układu chłodzącego laptopa. Unikaj również używania laptopa na miękkich podłożach tj. w takich w których nie ma swobodnego przepływy powietrza.

2) Rozładowywanie – unikaj zbyt głębokiego rozładowania baterii. System operacyjny powinien rozpocząć proces wyłączania laptopa każdorazowo, gdy bateria jest rozładowana do około 7-8%. Zbyt głębokie rozładowanie baterii może uniemożliwić ponowne podjęcie jej ładowania.

3) Przechowywanie – pamiętaj, że bateria rozładowuje się również wtedy, gdy nie jest używana. Jeżeli nie korzystasz z baterii przez dłuższy czas, to naładuj ją przynajmniej do 60% i odłóż w suche miejsce.

4) Kalibracja – każdą baterię należy przynajmniej raz w miesiącu w pełni rozładować i naładować. Proces ten jest niezbędny, aby kontroler baterii „nauczył” się aktualnej pojemności ogniw.

Przydatne pytania i odpowiedzi dot. Dell Inspiron 1750 4400mAh 10,8V

Czy baterię należy wyciągać z laptopa, gdy pracuję na zasilaczu?

Podłączony zasilacz do laptopa w żaden sposób nie szkodzi baterii. Układ ładowania baterii zamyka dopływ prądu do baterii w przypadku jej pełnego naładowania. Zbyt częste wyciąganie baterii może również spowodować większe zużycie jej mocowania w laptopie przez co w przyszłości mogą pojawić się problemy ze swobodnym połączeniem baterii z laptopem.

Jaki jest czas pracy na baterii?

Czas pracy na baterii jest każdorazowo uzależniony od zapotrzebowania konkretnego egzemplarza laptopa na prąd oraz od czynności aktualnie wykonywanych na laptopie. Inny jest czas pracy laptopa, który podczas pracy na baterii używa równocześnie pamięć przenośną, Bluetooth oraz WiFi od laptopa który służy wyłącznie do edycji pliku tekstowego.

Czy oferowana w sklepie bateria do Dell Inspiron 1750 4400mAh 10,8V ma ograniczenie cykli ładowań

Nie. Wszystkie oferowane przez naszą firmę zamienniki baterii do laptopów są zbudowane na kontrolerze firmy Atmel dla którego obojętna jest liczba cykli ładowań w baterii.

Czy mogę naprawić starą baterię?

Aktualnie można zregenerować ponad 90% baterii do laptopów dostępnych na rynku. Zaznaczamy jednak, że w ramach regeneracji należy wymienić ogniwa w baterii oraz zresetować kontroler.

Moja bateria ma napięcie nominalne 10,8V, a oferowana w sklepie bateria ma napięcie 11,1V. Czy mogę zastosować oferowaną w sklepie baterie w moim laptopie?

Oczywiście. Różnica w napięciu baterii wynika z różnych ogniw zastosowanych przy jej produkcji. Wszystkie baterie 6-ogniwowe pracują w przedziale napięć od około 10V do 12,6V (pełne naładowanie baterii). Baterie z napięciem 10,8V są w pełni zamienne z bateriami o napięciu 11,1V.

Moja poprzednia bateria ma pojemność 5200mAh, a oferowana w sklepie bateria ma pojemność 6600mAh. Czy mój laptop będzie prawidłowo działał z baterią o większej pojmności?

Laptop będzie prawidłowo działał z baterią o większej pojemności. Pojemność baterii ma jedynie wpływ na długość czasu pracy laptopa na samej baterii. Im większa pojemność tym dłuższy czas pracy. Zazanaczamy jednak, że większe pojmności baterii wynikają z większej liczby ogniw, co przekłada się bezpośrednio na gabaryt oraz wagę baterii.

Procedra reklamacji baterii kupionej w naszym sklepie

Informacje dodatkowe:

 1. Wszystkie oferowane przez naszą firmę baterie są objęte 12 miesięczną gwarancją.
 2. Do każdej sprzedanej baterii załączamy kartę gwarancyjną na której znajduje się adnotacja z indywidualnym numerem fabrycznym.
 3. Gwarancją objęte są wszelkie usterki wynikłe w trakcie używania baterii, w tym w szczególności:
  • nagły spadek pojemności
  • brak ładowania i rozładowywania baterii
  • brak kompatybilności baterii z laptopem
  • wzrost objętości ogniw
  • nagłe, nieoczekiwanie wyłączenie laptopa pracującego na baterii
  • brak pełnego ładowania baterii
 4. Naprawa gwarancyjna nie obejmuje uszkodzeń powstałych w wyniku niewłaściwej eksploatacji baterii, naturalnego zużycia baterii oraz uszkodzeń mechanicznych powstałych z winy użytkownika.
 5. Nabywca zobowiązuje się do korzystania z baterii zgodnie z załączonymi do karty gwarancyjnej zasadami używania baterii do laptopów.
 6. W celu skorzystania z prawa gwarancji należy dostarczyć baterię na adres siedziby naszej firmy (Lupo sp. z o.o. ul. P. Wawrzyniaka 15, 60-506 Poznań) wraz z kartą gwarancyjną oraz danymi kontaktowymi. Zachęcamy również do krótkiego opisu usterki, co pozwoli nam na szybsze rozpatrzenie reklamacji.
 7. Nabywca traci prawo do gwarancji w przypadku samowolnych napraw i przeróbek.
 8. Gwarancje są rozpatrywane w terminie 14 dni od dnia otrzymania baterii.

Do pobrania:
Wzór karty gwarancyjnej

Cennik wysyłki baterii do laptopów w naszym sklepie

Koszty wysyłki baterii w naszym sklepie.

Procedra zwrotu kupionej w naszym sklepie baterii

Informacje dodatkowe:

Każdy z naszych klientów ma prawo do odstąpienia od umowy sprzedaży z dowolnego powodu w terminie 14 dni od dnia otrzymania baterii. Korzystając z powyższego uprawnienia należy złożyć pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy sprzedaży oraz najpóźniej w ciągu kolejnych 14 dni zwrócić baterię na adres siedziby naszej firmy. W celu ułatwienia i przyśpieszenia procedury zwrotu zalecamy wskazanie Państwa numeru rachunku bankowego na który ma zostać zwrócone świadczenie.

Przykładowy wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy sprzedaży znajdą Państwo poniżej.

Wzór oświadczenia wersja .doc

Wzór oświadczenia wersja .pdf

Regeneracja dla Wymagających!

Jeżeli nie możesz znaleźć zamiennika swojej baterii albo szukasz baterii wyłącznie na markowych ogniwach, to usługa regeneracji baterii jest właśnie dla Ciebie! Oferujemy profesjonalną regenerację baterii do laptopów na ogniwach Samsung oraz Panasonic

Sprawdź Teraz!