Regeneracja Festool 14,4V li-ion

Regeneracja Festool 14,4V li-ion

reg.festool
56,91 zł
Brutto

Marka regenerowanego akumulatora: Festool 
Napięcie: 14,4V
Liczba ogniw: 4/8 
Typ ogniw: Li-ion 
Marka ogniw: Samsung/Sony
Gwarancja: 12 miesięcy/24 miesiące 

Pojemność akumulatora PRZED regeneracją
Pojemność akumulatora po regeneracji/producent ogniw/gwarancja

Pasuje do następujących modeli elektronarzędzi Festool

◾ C15 ◾ C15 Cordless Drill/Driver ◾ DRC15 Cordless Drill/Driver ◾ DRC18 Cordless Drill/Driver ◾ FLC Uni LED Cordless Flashlight ◾ KAL SYSLITE LED Work Light ◾ PDC15 Cordless Hammer Drill ◾ PDC18 Cordless Hammer Drill ◾ PSBC400 Cordless Jigsaw ◾ PSBC420 Jigsaw ◾ PSC/PSBC400 ◾ PSC400 Cordless Jigsaw ◾ PSC420 Jigsaw ◾ T15 Cordless Drill/Driver ◾ T15+3 ◾ T18 Cordless Drill/Driver ◾

 

Zastępuje akumulatory o oznaczeniach

◾ 494832 ◾ 498340 ◾ 498341 ◾ BPC 15 ◾ BPC 15 Li ◾ BPC15-3.0 Li ◾ BPS 15 ◾

 

Regeneracja akumulatora Festool - jak przebiega?

Co raz więcej osób decyduje się na regenerację różnych elektronarzędzi. Na czym polega taka regeneracja? Jest to wymiana pewnych elementów akumulatora - zaczynając od koniecznej wymiany wszystkich ogniw, a kończąc na przeglądzie sprawności elektroniki akumulatora. 

Regenerację akumulatora można podzielić na następujące etapy:

1. Otwarcie akumulatora.
2. Zdemontowanie przestarzałych ogniw oraz ich przegląd.
3. Wyczyszczenie obudowy akumulatora i doprowadzenie do stanu ponownego wykorzystania. 
4. Scalenie nowego zestawu ogniw (tak, aby były właściwe do danego typu akumulatora). 
5. Przegląd srpawności elektroniki akumulatora.
6. Zamontowanie zestawu ogniw w obudowie akumulatora oraz złożenie obudowy. 
7. Dokonanie testu akumulatora.

Regeneracja akumulatora Festool - jakie są jej korzyści?

Regeneracja akumulatora przynosi wiele korzyści. Wiadomo, że każdy liczy się z ceną. Zapewniamy, że regeneracja akumulatora Festool będzie tańsza niż nowy akumulator.  Poza tym, możemy zachować oryginalną obudowę akumulatora razem z danymi częściami elektrycznymi. Przeprowadzona przez nas regeneracja jest wykonana w taki sposób, że nie widać jej z zewnątrz. Podczas regeneracji istnieje też możliwość zwiększenia nie tylko pojemności, ale i mocy akumulatora. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowych ogniw.  Warto jednak zaznaczyć, że czasem wielkość oryginalnej budowy może nie pozwalać na zwiększenie pojemności.  

Ile potrzeba czasu, aby zregenerować akumulator?

Długość kompleksowej regeneracji zależy od typu akumulatora, w szczególności od napięcia. W przypadku napięcia 7,2 - 18 V czas regeneracji wynosi mniej więcej trzy dni. Z drugiej strony akumulator o napięciu 24 - 36 V wymaga dłuższego czasu realizacji zlecenia - do pięciu dni roboczych. Z uwagi na to, że wiele osób decyduje się na regenerację akumulatora - czas realizacji zlecenia może być trochę dłuższy. Dlatego lepiej nie zwlekać z regeneracją na ostatnią chwilę. Do podanej wyżej orientacyjnej liczby dni realizacji zlecenia trzeba dodać czas przesłania starego akumulatora oraz odebrania nowego. 

Czy dajemy gwarancję?

Oczywiście, że tak! Istnieje mylne przekonanie, że zregenerowany akumulator nie popracuje długo. Długość jego pracy jest z pewnością zależna od częstości jego używania oraz miejsca przechowywanie. Ale mimo wszystko dajemy Państwu gwarancję na okres od 6 do 24 miesięcy, ponieważ jesteśmy pewni naszej dobrze wykonanej pracy. 

Jak zlecić regeneracja akumulatora w naszej firmie?

Wychodząc Państwu naprzeciw, przygotowaliśmy cztery formy zlecenia zamówienia regeneracji akumulatora:

  1. Złożenia zamówienia poprzez naszą stronę internetową.
  2. Wysłanie do nas sprzętu wraz z dołączonym formularzem zamówienia.
  3. Wysłanie do nas sprzętu wraz z dołączonymi danymi kontaktowymi i adresem.
  4. Wysłanie do nas akumulatora wraz z wypełnieniem naszego internetowego formularza zlecenia regeneracji akumulatora, co jest szybkie i wygodne

ADRES SERWISU:

Lupo sp. z o.o.
ul. Kraszewskiego 12
60-518 Poznań

Masz dodatkowe wątpliwości? Zapraszamy do naszej strony pomocy, gdzie znajdziesz odpowiedzi na pytania związane z oferowaną usługą regeneracji akumulatorów Festool.

Pojemność baterii
1500mAh - 5200mAh
Napięcie baterii
14.4V
Rodzaj ogniw
Litowo-jonowe
Marka ogniw
Samsung / Sony
Gwarancja
12 miesięcy
5903940311333
Brak opinii

1) Odpowiednia temperatura pracy. Jak powszechnie wiadomo akumulatory bardzo źle znoszą pracę w skrajnych temperaturach. Jeżeli chcą Państwo wydłużyć żywotność swojej baterii, to należy unikać zbyt mocnego przeciążania akumulatora. Jeżeli nasz akumulator pracuje bardzo długi okres czasu, przez co jest najprawdopodobniej mocno nagrzany, to najrozsądniej jest wyciągnąć go z urządzenia i odczekać 10-15 minut, aż ostygnie.

2) Przeładowanie akumulatorów
Jeżeli chcemy, aby nasze akumulatory cieszyły się bardzo dużą żywotnością, to należy również unikać ich zbyt głębokiego rozładowania. Jeżeli podczas codziennej pracy na akumulatorze, zaobserwują Państwo dość duży spadek wydajności urządzenia, które zasilane jest akumulatorem, to jak najszybciej powinnyście przerwać pracę i podłączyć akumulator do ładowarki.

3) Relaks akumulatora
Pamiętać musimy również i o tym, że rozładowany akumulator do prawidłowego działania potrzebować będzie około 5 minut tzw. "swobodnego ładowania" zanim podłączony zostanie do zwykłego ładowania. Podczas "swobodnego ładowania" znacząco spadnie temperatura naszego akumulatora, co będzie miało oczywiście bardzo korzystny wpływ podczas późniejszego ładowania.

4) Odpowiednie przechowywanie akumulatora
Na żywotność akumulatorów bardzo duży wpływ ma również ich odpowiednie przechowywanie. Jeżeli nie będziemy korzystać z akumulatora w najbliższym czasie, to warto naładować go na poziomie 60-70%. Naładowany akumulatora należy odłożyć w bezpieczne miejsce, gdzie panować będzie dodatnia temperatura.

5) Formatowanie akumulatora
Jeżeli posiadamy akumulatory oparte na popularnych ogniwach NiCd, to pamiętać należy również i o tym, że może w nich występować tzw. „efekt pamięci”. Jeżeli chcą Państwo zniwelować to zjawisko, to akumulatory z ogniwami NiCd powinno się przynajmniej raz na trzy cykle do końca rozładować, a następnie naładować na 100%. Dzięki tym działaniom zachowamy maksymalną pojemność akumulatora.

Adres naszego serwisu

Lupo sp. z o.o.
ul. Kraszewskiego 12
60-518 Poznań

pon-pt. od 9 do 17

paczkomat: POZ01H (Poznań, ul. Zwierzyniecka)

dane do przesyłek paczkomatowych:

tel.: 786 309 644
paczkomat@lupo-baterie.pl

0

Jak sprawdzić status regeneracji?

Szczegóły dotyczące Twojego zlecenia są dostępne na indywidualnej karcie zamówienia, do której link został wysłany na podany adres email wraz z informacją o przyjęciu baterii do regeneracji. Szczegóły dotyczące Twojego zlecenia są dostępne na indywidualnej karcie zamówienia, do której link został wysłany na podany adres email wraz z informacją o przyjęciu baterii do regeneracji.

0

Czas realizacji regeneracji

Czas, który wymagany jest na profesjonalną regenerację akumulatorów (7,2V-18V) nie powinien przekraczać 2-3 dni roboczych. Właściciele akumulatorów 24V-36V na regenerację będą musieli poczekać do 5 dni roboczych. W przypadku dużej ilości zleceń, czas regeneracji akumulatorów może ulec przedłużeniu.

0

Jeżeli mój poprzedni akumulator był NiCd, a obecnie posiadam NiMh, czy moja stara ładowarka będzie działała prawidłowo?

Tak, każda ładowarka NiCd może obsługiwać również akumulator NiMh.

0

Jak długa jest gwarancja?

Na wszystkie oferowane przez naszą firmę akumulatory, udzielamy zawsze pisemnej gwarancji. Termin gwarancji wynosi od 6 do 24 miesięcy i jest on uzależniony od wybrania przez klienta marki ogniw oraz wersji pojemnościowej akumulatora.

0

W jaki sposób przechowywać akumulator?

Jeżeli nie będziemy korzystać z akumulatora w najbliższym czasie, to warto naładować go do 60-70%. Naładowany akumulator należy odłożyć w ciepłę i suche miejsce.

0

Czy mogę zwrócić zakupiony akumulator?

Każdy, kto zakupił u nas produkt może go zwrócić w terminie do 14 dni od daty zakupu.

0

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.