W naszej działalności niejednokrotnie spotkaliśmy się z sytuacją, gdzie nowa bateria do Dell nie chciała się poprawnie ładować w laptopie klienta, a system operacyjny informował "podłączony, nie ładuje". Teoretycznie sprawa wydaje się prosta - uszkodzona bateria. Niestety jest to tylko teoria. Niedawno mieliśmy kilku klientów, którzy mieli właśnie ten problem. Wymieniliśmy baterię na nową - dalej to samo "podłączony, nie ładuje". Podłączyliśmy kolejną baterię i nadal ten sam błąd. Jak nie trudno się domyślić trzy kolejne baterie również zachowywały się tak samo. Co ciekawe te same baterie na innych egzemplarzach Dell'a tego samego modelu działaly poprawnie i nie było z nimi żadnego problemu.

 

Płaska linia ładowania baterii w programie batterymon. Podłączony, nie ładuje

 

Rozwiązanie tego problemu znaleźliśmy na zagranicznym forum internetowych. Okazalo się bowiem, że laptopy z serii Dell Inspiron 15xx są bardzo wyczulone na punkcie zasilacza. Zasilacz ten często pomimo, iż jest oryginalny i wykrywany w biosie, nie jest prawidłowo dobrany do danego modelu laptopa. Zasilacz musi być macierzysty tj. jego parametry muszą odpowiadać danemu modelowi laptopa zarówno pod względem napięcia jak i przepływu prądu. W celu rozwiązania typu problemu nalepiej udać się do sklepu komputerowego, bądź serwisu laptopów i na miejscu podlączyć klika zasilaczy sprawdzając, czy laptop podejmie ładowanie baterii.

 

Zasilacz do laptopów Dell, który odgrywa ogromną rolę podczas ładowania baterii

 

Jeden z naszych klientów znalazł inne rozwiązanie problemu nie ładowania baterii w jego laptopie.

 

1. Wyłącz laptopa

2. Wyciągnij baterię z laptopa

3. Podłącz zasilacz

4. Włącz laptopa

5. Przed rozpoczęciem uruchamiania systemu operacyjnego wsadzić baterię do laptopa i nie wyciągać zasilacza.

6. Po uruchomieniu systemu operacyjnego sprawdzić, laptop podjął ładowanie

 

Osobiście nie testowaliśmy tego rozwiązania. Zapewniamy jednak Państwa że wsadzenie baterii do laptopa w czasie jego pracy na zasilaczu nie uszkodzi laptopa jak i samej baterii.

Komentarze ()

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.