Gwoździarki gazowe

Regeneracja akumulatorów do gwoździarek gazowych
Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Do czego służą gwoździarki gazowe

Gwoździarki gazowe to urządzenia niezbędne przy pracach wykonywanych przez cieślę czy dekarza. Dzięki nim gwoździe wbijane są szybko, zawsze na tę samą głębokość. Mają zwartą budowę, są łatwe w przenoszeniu, a zastosowanie ich bardzo skraca czas wykonywanej pracy.

Schemat działania gwoździarki gazowej

Aplikacja gwoździ za pomocą gwoździarki gazowej, odbywa się dzięki wybuchom w ich komorze. Gaz wpuszczany jest ze specjalnego pojemnika, a z zasilanego akumulatorem iskrownika wydobywa się iskra generująca eksplozję. W efekcie wydziela się duża ilość gazów, które poprzez rozprężanie wypychają gwóźdź z ogromną siłą. Urządzenie to sprawdza się rewelacyjnie w pracy nad betonem czy innym ciężkim materiałem. Gdy pojemnik z gazem się zużyje, jest wymieniany na nowy. Z upływem czasu jednak dochodzi do zużycia się pracującego sprzętu, wyeksploatowanie czy nawet uszkodzenia.

Regeneracja akumulatora gwoździarki gazowej

Regeneracja dotyczy też takiego urządzenia jak akumulator. Regeneracja polega na otwarciu akumulatora. Następnie należy zdemontować zużyte ogniwa (to one są najsłabszym elementem całego zestawu)  oraz dokonać ich przeglądu. Oczyszcza się również obudowę akumulatora, która nie jest wymieniana. Wymienione ogniwa tworzą nowy pakiet, który ma być zamontowany. Zgrzewa się je tak, aby ich montaż był możliwy w danym typie akumulatora. Wymianie nie ulega także elektonika. Ona także jest sprawdzana. Po przeglądzie zgrzane wcześniej ogniwa montuje się w obudowie. Obudowa zostaje złożona. Tak zregenerowany akumulator poddawany jest testowi, który ma na celu ocenę jego sprawności działania. Dzięki regeneracji akumulatora zaoszczędzamy pieniądze, a otrzymana gwarancja pozwoli na długie użytkowanie  sprzętu.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.