B&D 4000mAh 18V li-ion Expand

B&D 4000mAh 18V li-ion

1 Opinia(e)
Black&Decker Black&Decker

BL2018

Nowy

Pojemność baterii: 4000mAh
Napięcie: 18V
Rodzaj ogniw: Li-ion
Marka ogniw: Sanyo
Stan: Nowa
Gwarancja: 12 miesięcy

Więcej szczegółów

Czas realizacji zamówienia: Niezwłocznie

170,00 zł

brutto

Akumulator pasuje do następujących elektronarzędzi Black&Decker

STC1815
STC1820

STC1820CM
GLC18

GTC18

GPC18Zastępuje akumulatory o oznaczeniach:

BL2018

 

 

 

 

Jeżeli nie znalazłeś na powyższej liście swojego modelu urządzenia bądź akumulatora, to napisz do nas przy pomocy formularza kontaktowego. Nasz dział handlowy pomoże Ci znaleźć odpowiedni akumulator, albo zaproponuje inne rozwiązanie.

 
Pojemność baterii4000mAh
Napięcie baterii18V
Rodzaj ogniwLitowo-jonowe
Marka ogniwSANYO
StanNowa
Gwarancja12 miesięcy
ZastosowanieZamiennik
Ocena 
2018-05-10

Solidne wykonanie

Dobry akumulator za rozsądne pieniądze, tak można by go opisać. Może jedyny minus to obudowa z nieco gorszego plastiku. Akumulator spadł mi z drabiny i się roztrzaskał, jednak w firmie Lupo mogłem za 20 zł kupić drugą obudowę, więc jest ok :-)

  Napisz swoją opinię! !

  Napisz opinię

  B&D 4000mAh 18V li-ion

  B&D 4000mAh 18V li-ion

  Pojemność baterii: 4000mAh
  Napięcie: 18V
  Rodzaj ogniw: Li-ion
  Marka ogniw: Sanyo
  Stan: Nowa
  Gwarancja: 12 miesięcy

  Jak zwiększyć żywotność akumulatora B&D 4000mAh 18V li-ion


  1) Temperatura pracy – akumulatory do elektronarzędzi, podobnie jak baterie do laptopów, źle znoszą pracę w skrajnych temperaturach. Unikaj zbyt mocnego przeciążania akumulatora. Jeżeli widzisz, że akumulator w trakcie pracy mocno się nagrzał wyciągnij go z urządzenia i odczekaj 10 minut przed jego ponownym użyciem.

  2) Przeładowanie akumulatora – do dnia dzisiejszego są w sprzedaży ładowarki, które nie posiadają wbudowanego czujnika stanu naładowania akumulatora. Jeżeli posiadasz taką ładowarkę, to pamiętaj aby każdorazowo kontrolować stopień naładowania akumulatora. Konsekwencją przeładowania akumulatora jest znaczne skrócenie żywotności ogniw oraz spadek ich pojemności.

  3) Rozładowywanie akumulatora – unikaj zbyt głębokiego rozładowania akumulatora. Jeżeli w trakcie pracy na akumulatorze zauważysz duży spadek wydajności urządzenia w którym pracuje akumulator, to zaprzestań pracy na tym akumulatorze, wyciągnij go z urządzenia, odczekaj 5-10 minut i podłącz akumulator do ładowarki.

  4) „Relaks” akumulatora – po rozładowaniu akumulator potrzebuje około 5-10 minut tzw. swobodnego ładowania zanim zostanie podłączony do ładowarki. Jest to czas niezbędny na powrót napięcia akumulatora w okolice napięcia nominalnego. Co istotne w tym czasie spadnie również temperatura akumulatora, co korzystnie wpływa na proces późniejszego ładowania.

  5) Przechowywanie – Jeżeli nie używasz akumulatora przez dłuższy okres to naładuj go przynajmniej do 60-70% (napięcie o 1V większe od napięcia nominalnego) i odłóż go w bezpieczne miejsce o dodatniej temperaturze.

  6) Formatowanie – Jeżeli posiadasz akumulator zbudowany na ogniwach NiCd to pamiętaj, że może w nim wystąpić „efekt pamięci”. Aby zniwelować powyższe zjawisko akumulatory NiCd należy przynajmniej raz na trzy cykle w pełni rozładować i naładować. Powyższe działanie pozwoli zachować pojemność akumulatora.

  Przydatne pytania i odpowiedzi dot. B&D 4000mAh 18V li-ion

  Poprzednio miałem akumulator NiCd teraz chciałbym nabyć NiMh, czy moja stara ładowarka będzie prawidłowo działała z nowym typem akumulatora?

  Akumulatory zbudowane na ogniwach NiCd oraz NiMh pracują w tych samych przedziałach napięć oraz mają niemal identyczny prąd ładowania dlatego też praktycznie wszystkie ładowarki NiCd obsługują również akumulatory NiMh. Jeżeli mają Państwo wątpliwości, czy dana ładowarka obsługuje akumulatory NiMh zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta.

  Czy akumulator należy każdorazowo wyciągać z urządzenie po zakończeniu pracy?

  Nie ma takiej potrzeby. Akumulator może pozostać w urządzeniu w czasie gdy nie jest używany. Pamiętaj jednak, że, w zależności od urządzenia, może on wtedy nieco szybciej ulegać samoczynnemu rozładowaniu, dlatego też zanim odstawisz na dłuższy czas urządzenie naładuj akumulator do minimum 60%.

  Jaki jest gwarantowany czas pracy na tym akumulatorze?

  Czas pracy na akumulatorze jest każdorazowo uzależniony od jego obciążenia. Dłuższy będzie czas pracy przy wkręcaniu drobnych wkrętów, a znacznie krótszy podczas używania akumulatora np.: w pilarce łańcuchowej, gdzie w wyniku dużego obciążenia przepływ prądu niejednokrotnie przekracza 25-30A.

  Czym różnią się akumulatory NiMh od NiCd?

  Ogniwa NiMh są technologicznie nowsze od ogniw NiCd, zaś ich podstawową zaletą jest większa gęstość energii oraz brak w efektu pamięci. W konsekwencji w odróżnieniu od akumulatorów NiCd, akumulatory NiMh mogą być doładowywane w każdej chwili bez utraty pojemności.

  Czy mogę zregenerować stary akumulator?

  Nasza firma regeneruje 95% akumulatorów NiCd oraz NiMh. Jesteśmy w stanie przygotować niemal każdy pakiet ogniw dostępny na rynku. Pamiętaj jednak, że na cenę usługi regeneracji składają się nie tylko koszty materiałów ale również koszty pracy naszego serwisanta. Jeżeli jesteś zainteresowany zregenerowaniem swojego starego akumulatora, to zapraszamy do naszego działu obsługi klienta.

  Kupiłem akumulator, jednak nie pasuje on do mojego urządzenia, czy mogę go zwrócić?

  Oczywiście. Wszyscy nasi klienci mają prawo do zwrotu kupionych baterii w terminie 14 dni od dnia ich otrzymania. Sprzedażą internetową zajmujemy się od wielu lat i tego typu sytuacje nie są dla nas niczym nowym i nie robimy z tego tytułu naszym klientom żadnych problemów. Więcej szczegółów dot. prawa zwrotu towaru w naszym sklepie znajdziesz tutaj.

  Cennik wysyłki akumulatorów do elektronarzędzi

  Cennik wysyłki akumulatorów do elektronarzędzi w naszym sklepie

  Procedra reklamacji baterii kupionej w naszym sklepie

  Informacje dodatkowe:

   ff
  1. Wszystkie oferowane przez naszą firmę baterie są objęte 12 miesięczną gwarancją.
  2. Do każdej sprzedanej baterii załączamy kartę gwarancyjną na której znajduje się adnotacja z indywidualnym numerem fabrycznym.
  3. Gwarancją objęte są wszelkie usterki wynikłe w trakcie używania baterii, w tym w szczególności:
   • nagły spadek pojemności
   • brak ładowania i rozładowywania baterii
   • brak kompatybilności baterii z laptopem
   • wzrost objętości ogniw
   • nagłe, nieoczekiwanie wyłączenie laptopa pracującego na baterii
   • brak pełnego ładowania baterii
  4. Naprawa gwarancyjna nie obejmuje uszkodzeń powstałych w wyniku niewłaściwej eksploatacji baterii, naturalnego zużycia baterii oraz uszkodzeń mechanicznych powstałych z winy użytkownika.
  5. Nabywca zobowiązuje się do korzystania z baterii zgodnie z załączonymi do karty gwarancyjnej zasadami używania baterii do elektronarzędzi.
  6. W celu skorzystania z prawa gwarancji należy wysłać baterię na adres siedziby naszej firmy wraz z kartą gwarancyjną oraz danymi kontaktowymi. Zachęcamy również do krótkiego opisu usterki, co pozwoli nam na szybsze rozpatrzenie reklamacji.
  7. Nabywca traci prawo do gwarancji w przypadku samowolnych napraw i przeróbek.
  8. Gwarancje są rozpatrywane w terminie 14 dni od dnia otrzymania baterii.

  Do pobrania:
  Wzór karty gwarancyjnej

  Procedra zwrotu kupionej w naszym sklepie baterii

  Informacje dodatkowe:

  Każdy z naszych klientów ma prawo do odstąpienia od umowy sprzedaży z dowolnego powodu w terminie 14 dni od dnia otrzymania baterii. Korzystając z powyższego uprawnienia należy złożyć pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy sprzedaży oraz zwrócić baterię na adres siedziby naszej firmy. W celu ułatwienia i przyśpieszenia procedury zwrotu prosimy również o wskazanie Państwa numeru rachunku bankowego na który ma zostać zwrócone świadczenie.

  Przykładowy wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy sprzedaży znajdą Państwo poniżej.

  Wzór oświadczenia wersja .doc

  Wzór oświadczenia wersja .pdf

  Regeneracja dla Wymagających!

  Jeżeli nie możesz znaleźć zamiennika swojej baterii albo szukasz baterii wyłącznie na markowych ogniwach, to usługa regeneracji baterii jest właśnie dla Ciebie! Oferujemy profesjonalną regenerację baterii do laptopów na ogniwach Samsung oraz Panasonic

  Sprawdź Teraz!