Regeneracja baterii do laptopa...

Regeneracja baterii do laptopa Toshiba - 12 ogniw Panasonic

reg-toshiba
Czas realizacji zamówienia: Niezwłocznie
195,00 zł
Brutto

Liczba ogniw: 12
Typ ogniw: li-ion (litowo-jonowe)
Marka ogniw: Panasonic
Oznaczenie ogniw: NCR18650PF
Napięcie ogniw: 3,6V
Napięcie baterii: 10,8V (11,1V)
Pojemność pojedynczego ogniwa: 2900mAh
Pojemność baterii po zregenerowaniu: 11600mAh

Na czym polega usługa regeneracji baterii Toshiba?

W ramach oferowanej przez nas usługi przeprowadzamy regenerację baterii do laptopa, używając ogniw marki Panasonic (NCR18650PF) o pojemności 2900mAh. Ponadto dokonujemy właściwego zaprogramowania elektroniki odpowiedzialnej za pracę akumulatora, używając do tego celu profesjonalnego sprzętu oraz oprogramowania. Usługa regeneracji obejmuje również naprawę uszkodzonego bezpiecznika baterii, tak więc po naprawie będzie on spełniał swoje dotychczasowe funkcje. Warto podkreślić, że zregenerowana bateria każdorazowo jest dokładnie testowana.

Pojemność zregenerowanej baterii

Pojemność ogniw oryginalnych baterii w laptopie waha się od 1800 do 2600mAh. Dla porównania, po wymianie wszystkich 6 ogniw starej baterii na ogniwa marki Panasonic o pojemności 2900mAh, pojemność nominalna regenerowanej baterii wzrośnie aż do 11600mAh.

Zalety regeneracji

Zregenerowane baterie Toshiba wykazują znacznie dłuższą żywotność aniżeli zamienniki, czy nawet baterie oryginalne. Istotną rolę odgrywają tutaj przede wszystkim użyte ogniwa. Nasza firma wykorzystuje wyłącznie nowe ogniwa marki Panasonic. Ich wydajność prądowa dochodzi 10A, a przy tym odznaczają się one niską rezystancją wewnętrzną. Dzięki temu baterie zregenerowane z użyciem tych ogniw wytrzymują nawet 4 lata ciągłej pracy.

Bezpieczeństwo

Pod względem bezpieczeństwa bateria zregenerowana niczym się nie różni od nowej, oryginalnej baterii. W trakcie procesu regeneracji zachowujemy oryginalną elektronikę, zapewniającą odpowiednie zabezpieczenia termiczne. W zresetowanym kontrolerze baterii zmianie ulegają tylko podstawowe wartości takie jak: pojemność, data produkcji, ilość przepracowanych cykli i prąd ładowania, przy czym pozostałe wartości zostają niezmienione. Po tym zabiegu bateria rozpocznie pracę „od zera”. Kolejna rzeczą, na jaką zwracamy szczególną uwagę jest bezpiecznik baterii. Jeśli wcześniej uległ on przepaleniu, to podczas regeneracji zostanie naprawiony lub wymieniany na zupełnie nowy, o takich samych parametrach jak poprzedni. Następnie każdą baterię umieszczamy w urządzeniu testującym, po czym zostaje ona 2 lub 3-krotnie naładowana i rozładowana. Jeżeli wszystkie parametry są w normie - bateria jest gotowa do użytku.

Czas wykonania usługi

Po otrzymaniu od Klienta formularza zlecenia oraz dostarczeniu baterii laptopa, niezwłocznie rozpoczynamy procedurę regeneracji baterii. Usługę wykonujemy w terminie 7-10 dni roboczych. Czas ten czasem może ulec wydłużeniu, co jest zależne od kontrolera, na jakim została zbudowana bateria. Dzieje się tak dlatego, iż niektóre kontrolery baterii (np. BQ20z45) wymagają 7 godzin przerwy pomiędzy cyklami testowymi, a to z kolei wydłuża czas potrzebny do przeprowadzenia kompletnego procesu regeneracji baterii. Jeżeli zachodzi potrzeba przetrzymania baterii na dłużej niż 10 dni – powiadamiamy o tym telefonicznie.

Zlecenie regeneracji baterii Toshiba

Usługę regeneracji baterii można zamówić na jeden z trzech sposobów:

- zamawiając usługę regeneracji i wysyłając baterię na adres firmy;
- wypełniając wydrukowany formularz regeneracji baterii i wysyłając go do nas razem z akumulatorem;
- wysyłając akumulator na adres naszej firmy oraz wypełniając internetowy formularz zlecenia regeneracji akumulatora.

Gwarancja

Mamy pewność, że nasze doświadczenie, profesjonalizm oraz zastosowanie dobrej jakości ogniw marki Panasonic (NCR18650PF) pozwalają świadczyć usługi na wysokim poziomie. Dlatego też na wszystkie zregenerowane u nas baterie do laptopów udzielamy na piśmie 18-miesięcznej gwarancji.

Adres naszego serwisu:

Lupo sp. z o.o.
ul. Kraszewskiego 12
60-518 Poznań

Brak opinii

1) Odpowiednia temperatura pracy. Jak powszechnie wiadomo akumulatory bardzo źle znoszą pracę w skrajnych temperaturach. Jeżeli chcą Państwo wydłużyć żywotność swojej baterii, to należy unikać zbyt mocnego przeciążania akumulatora. Jeżeli nasz akumulator pracuje bardzo długi okres czasu, przez co jest najprawdopodobniej mocno nagrzany, to najrozsądniej jest wyciągnąć go z urządzenia i odczekać 10-15 minut, aż ostygnie.

2) Przeładowanie akumulatorów
Jeżeli chcemy, aby nasze akumulatory cieszyły się bardzo dużą żywotnością, to należy również unikać ich zbyt głębokiego rozładowania. Jeżeli podczas codziennej pracy na akumulatorze, zaobserwują Państwo dość duży spadek wydajności urządzenia, które zasilane jest akumulatorem, to jak najszybciej powinnyście przerwać pracę i podłączyć akumulator do ładowarki.

3) Relaks akumulatora
Pamiętać musimy również i o tym, że rozładowany akumulator do prawidłowego działania potrzebować będzie około 5 minut tzw. "swobodnego ładowania" zanim podłączony zostanie do zwykłego ładowania. Podczas "swobodnego ładowania" znacząco spadnie temperatura naszego akumulatora, co będzie miało oczywiście bardzo korzystny wpływ podczas późniejszego ładowania.

4) Odpowiednie przechowywanie akumulatora
Na żywotność akumulatorów bardzo duży wpływ ma również ich odpowiednie przechowywanie. Jeżeli nie będziemy korzystać z akumulatora w najbliższym czasie, to warto naładować go na poziomie 60-70%. Naładowany akumulatora należy odłożyć w bezpieczne miejsce, gdzie panować będzie dodatnia temperatura.

5) Formatowanie akumulatora
Jeżeli posiadamy akumulatory oparte na popularnych ogniwach NiCd, to pamiętać należy również i o tym, że może w nich występować tzw. „efekt pamięci”. Jeżeli chcą Państwo zniwelować to zjawisko, to akumulatory z ogniwami NiCd powinno się przynajmniej raz na trzy cykle do końca rozładować, a następnie naładować na 100%. Dzięki tym działaniom zachowamy maksymalną pojemność akumulatora.


Marka: Panasonic
Oznaczenie: NCR-18650PF
Pojemność: 2900mAh
Napięcie nominalne: 3,7V
Maksymalny prąd rozładowania: 10A
Maksymalne napięcie: 4,2V
Gwarancja: 18 miesięcy

Zdjęcia:

Ogniwo Panasonic używane w procesie regeneracji Ogniwo Panasonic używane w procesie regeneracji


Marka: Samsung
Oznaczenie: INR18650-29E
Pojemność: 2800mAh/2900mAh
Napięcie nominalne: 3,7V
Maksymalny prąd rozładowania: 10A
Maksymalne napięcie: 4,2V
Gwarancja: 18 miesięcy

Zdjęcia:

Ogniwa Samsung używane w regneracji baterii Ogniwa Samsung używane w regneracji baterii Ogniwa Samsung używane w regneracji baterii


Marka: Sanyo
Oznaczenie: UR18650GA
Pojemność: 3400mAh
Napięcie nominalne: 3,6V
Maksymalny prąd rozładowania: 10A
Maksymalne napięcie: 4,2V
Gwarancja: 18 miesięcy

Zdjęcia:

Ogniwa Sanyo, których używamy w regeneracji baterii Ogniwa Sanyo, których używamy w regeneracji baterii Ogniwa Sanyo, których używamy w regeneracji baterii

Adres naszego serwisu

Lupo sp. z o.o.
ul. Kraszewskiego 12
60-518 Poznań

pon-pt. od 9 do 17

paczkomat: POZ01H (Poznań, ul. Zwierzyniecka)

dane do przesyłek paczkomatowych:

tel.: 786 309 644 (numer telefonu tylko do przesyłek paczkomatowych)
paczkomat@lupo-baterie.pl

0

Jak sprawdzić status regeneracji?

Szczegóły dotyczące Twojego zlecenia są dostępne na indywidualnej karcie zamówienia, do której link został wysłany na podany adres email wraz z informacją o przyjęciu baterii do regeneracji. Szczegóły dotyczące Twojego zlecenia są dostępne na indywidualnej karcie zamówienia, do której link został wysłany na podany adres email wraz z informacją o przyjęciu baterii do regeneracji.

1

Czas realizacji regeneracji

Czas, który wymagany jest na profesjonalną regenerację akumulatorów (7,2V-18V) nie powinien przekraczać 2-3 dni roboczych. Właściciele akumulatorów 24V-36V na regenerację będą musieli poczekać do 5 dni roboczych. W przypadku dużej ilości zleceń, czas regeneracji akumulatorów może ulec przedłużeniu.

1

Jeżeli mój poprzedni akumulator był NiCd, a obecnie posiadam NiMh, czy moja stara ładowarka będzie działała prawidłowo?

Tak, każda ładowarka NiCd może obsługiwać również akumulator NiMh.

0

Ile wynosi gwarancja?

Na wszystkie oferowane przez naszą firmę akumulatory, udzielamy zawsze pisemnej gwarancji. Termin gwarancji wynosi od 6 do 24 miesięcy i jest on uzależniony od wybrania przez klienta marki ogniw oraz wersji pojemnościowej akumulatora.

0

W jaki sposób przechowywać akumulator?

Jeżeli nie będziemy korzystać z akumulatora w najbliższym czasie, to warto naładować go do 60-70%. Naładowany akumulator należy odłożyć w ciepłę i suche miejsce.

0

Czy mogę zwrócić zakupiony akumulator?

Każdy, kto zakupił u nas produkt może go zwrócić w terminie do 14 dni od daty zakupu.

0

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.